Jakou délku řetízku nebo náhrdelníku zvolit?

Přinášíme Vám praktickou orientační pomůcku pro výběr délky řetízky, nebo náhrdelníku.

delka-retizku-zena

delka-retizku-muz

Při výběru dámského i pánského řetízku je podstatné správné určení délky. Ovlivňuje to samozřejmě i to, zda bude určen k nošení samostatně, či s přívěskem jako náhrdelník.

Napadají vás otázky: Vynikne na mé postavě? Podtrhne můj outfit? Je pro mě cenově dostupný? Jaký zvolit do společnosti, do práce, nebo na večírek či do divadla? Hned vás napadá několik aspektů, které bychom neměli přehlédnout.Dovolte nám, dát vám několik typů a usnadnit tak výběr.
Pokud si zakoupíte náhrdelník s přívěskem, musíte pamatovat na to, aby velmi nezapadl a byl viditelný. Především v letních měsících dáváme možnost vyniknout našim ozdobám, můžeme různě měnit a kombinovat řetízky s přívěsky a vytvořit si svůj originální náhrdelník.

Univerzální délka je 45 cm. Nejste si stále jisti, která délka vám vyhovuje? Vyzkoušejte si to pomocí provázku a metru. Obecně platí, že pro štíhlé ženy doporučují 42-45 cm a pro silnější ženy 50-55 cm. Pro muže je standart 50-55 cm. Dětské standarty jsou 36-40cm.

Musíme pamatovat i na to jaký máme krk, pro silnější a krátký krk volíme spíše delší řetízek či náhrdelník, který jej opticky prodlouží, nedoporučujeme tzv. obojky. Naopak pro delší krk je vhodné zvolit kratší a objemnější řetízek či náhrdelník, třeba i plochého vzoru. Dekolt s bujným poprsím vám ozdobí délka kolem 40-45 cm.

Pokud se nebojíte experimentovat, zkuste si i zkombinovat náhrdelníky různých délek. V naší nabídce najdete náhrdelníky i řetízky různých délek, přívěsků vhodných k vytvoření originálního náhrdelníku, nebo náramku na zápěstí i na nohu. Sady a sety šperků jsou také dokonalou ozdobou vašeho outfitu.

 

Zobrazit náhrdelniky

Zobrazit řetízky