Jak se orientovat v trendech ?

Jak se orientovat v trendech ?

Móda nevzniká ze dne na den, zasvěcení vědí měsíce předem, jaká barva bude příští sezonu hitem a naopak, které kousky se na prodejných pultech nestihnou ohřát.

Pokud chcete k těmto zasvěceným lidem patřit, máte příležitost získat informace o trendech z úst nizozemské specialistky Ellen Haeser.

Ellen Haeser radí jak nezabloudit v džungli nových trendů a používat módu jako nástroj, který podtrhuje osobní styl.

“Módní byznys čelí obrovské proměně: jediné co víme jistě, je, že všechno se mění. Díky globalizaci pronikla na trh tzv. fast fashion s levným zbožím. Slepá ulička, kterou musíme proměnit v udržitelný a zdravý byznys pomocí kreativního myšlení a vnášení krásy do módy,” říká Ellen Haeser.

Horké tipy pro podzim a zimu 2017

Co by ste rozhodně měla zařadit do šatníku na podzim a zimu? Klidně i retro kousky po babičce! Jak Ellen Haeser prozradila na své přednášce, móda se vrací k minulosti a zároveň nezvykle kombinuje.

K vytvoření trendy outfitu tak může stačit nápaditý doplněk a nová kombinace starého, třeba výrazný pásek přes klasické tvídové kárované sako.

Vsadit můžete na jednoduché střihy ze splývavých materiálů, klidně v nadměrných velikostech a s výraznými bloky barev. Pod volné šaty či tuniky oblečete přiléhavé kalhoty do zvonu a jako doplněk třeba kožešinovou vestu.

Vzhled rozzáříte bílým nebo krémovým kabátem v maxi délce připomínajícím 70. léta, ať už v uniformní podobě s výraznými knoflíky, či v županovém střihu s páskem.

Tepláky a joggingové kalhoty si můžete pořídit i do města, ovšem ve světlých barvách a z luxusních materiálů.

V kurzu je opět melír, stínování barev a vzory pepř a sůl, a to i na kabelkách a obuvi.
Dobrou zprávou je, že nové střihy myslí na pohodlí.

Vedle maxi kabátů a svetrů se nosí zavinovací sukně a splývavé kalhoty, typické je řasení u pasu a stažení šňůrkou místo páskem.

Potisky a zelená barva

Romantika se vrací ve své klasické podobě: volány, krajky a okrasné detaily.
Nemusíte se bát ani sametu v pastelových a neonových barvách nebo nápadných broží, sponek a prstenů.
Retro atmosféru navodíte i pomocí květinových vzorů a neobvyklých barevných kombinací. Trendy v tomto případe bude hlavně růžová a zelená barva.

Právě zelená barva má být barvou roku, a to zejména ve své zářívé a syté podobě.

A pokud ještě váháte jak se postavit k potiskům, odpověď zní: čelem!